• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Verdens 10 beste flyplasser 2009

jcnorway

Moderator
Medlem
Da har Skytrax kåret de ti beste flyplassene i 2009. Gratulerer til ICN.

Incheon International Airport i Seoul er kåret til verdens beste flyplass. Det viser resultatet av undersøkelsen World Airport Awards som gjennomføres av det britiske selskapet Skytrax.

De ti beste flyplassene i 2009:
1. Incheon International Airport (3. plass i fjor)
2. Hong Kong International Airport (1. plass i fjor)
3. Singapore Changi (2. plass i fjor)
4. Zürich (8. plass i fjor)
5. München (4. plass i fjor)
6. Kansai (samme som i fjor)
7. Kuala Lumpur (samme som i fjor)
8. Amsterdam (11. plass i fjor)
9. Centrair Nagoya (12. plass i fjor)
10. Auckland (20. plass i fjor)

http://www.aftenposten.no/reise/nyheter/article3113280.ece
 
ICN er en fin flyplass med merkelig mat. De burde ha direkte flytog fra Seoul for det tar fryktelig lang tid å komme seg inn til byen. Toget går lenge i feil retning, stopper ofte og en må også bytte togsett.
 
Noe vanskelig å tolke MartinL :angry:, men en drømmetolkning for meg ( er jo alltid optimist ) er KE til INC ??:lol:^_^

Hva med 772 med mye laks i buken ( hvis som noen sier at KE 744F kan bli litt stor om dagen ?? ).

Sorry guys, bare drømmer...;)
 
Hva er egentlig kriteriene for denne testen?

Jeg vil jo si at når det kommer til flyplasser som er behagelige å mellomlande på så er CPH absolutt min favoritt.

Jeg vil vel også kunne sette penger på at som avreise flyplass vil de fleste norske småflyplasser hamle opp med de første på listen hva gjelder nødvendig tid å sette av før avreise!

Det er vel derfor slike undersøkelser bør tas med en drøy klype salt!

BF:cool2
 
Eneste er jo at de tre øverste alltid ( ? ) er blant de tre øverste på andre tester... Her slår vel alle tre CPH ?

Edit: Kunne tenke meg KUL som nr. 4
 
Er ikke noen kriterier her, er jo stemmer paa websiden som bestemmer.

Skytrax gir jo ogsaa stjerner for flyselskaper, saa sammenlign siden med Tripadvisor

Av de paa lista klarer jeg liksom ikke skjoenne hva som er grunnen til at saa mange stemmer paa ICN, HKG og SIN annet enn at det er relativt mange asiater som aapenbart stemmer i disse avstemmingene.

Av de som er paa lista, staar MUC ganske hoeyt i min bok. Enkel flyplass, gode lounger, mange restauranter og utmerket kommunikasjon til MUC. AKL er ogsaa en flott flyplass med meget gode innsjekkingsomraader, Premium lobbyer baade for OW og Star medlemmer og C/F pax med egen passkontroll er helt konge og ANZ sin lounge er glimrende.

AMS kommer helt klart nederst blandt de paa lista, synes ikke flyplassen fortjener en plass paa lista overhodet. Reiser du ikke med KLM tar det 45 minutter aa komme seg fra europeiske ankomster til oversjoeiske avganger for verdens suverent stoerste allianse (SQ, UA, US). I tillegg tar taxi paa AMS ofte laaaang tid dersom man lander paa den nyeste og ofte brukte rullebanen.

HKG er klart den beste og mest moderne og selv med lange avstander, kommer man seg raskt imellom. Aa komme seg inn til Hong Kong sentrum gaar som en droem.

Blandt flyplasser i Europa synes jeg ikke CPH fortjener en plass paa lista. Det er alt for trangt der og har man det travel er shoppegata fra B til C utrolig irriterende og vanskelig aa komme seg igjennom.

DUS synes jeg er en meget bra flyplass, det samme er BRU. ZRH som nevnes her er ogsaa meget bra aa connecte paa. Paa denne siden av dammen er det Denver, Seattle og MSP som helt klart skiller seg ut som flotte mens YYZ er en meget bra flyplass i Canada.
 
Back
Top