• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

TUIfly med resultatvarsel

darkcho

ScanFlyer Gold
TUI justerer ned forventningene etter at 15 737 MAX er satt på bakken. Sakset fra DN Investor:

Smell på 1,9 milliarder for TUI etter 737 Max-krise
Reiseoperatøren TUI nedjusterer sin guiding for første kvartal 2019, etter selskapet har satt sine 15 Boeing 737 Max fly på bakken.

Selskapet forventer en negativ ebitda-påvirkning på 200 millioner euro og nedjusterer 2019-estimater for ebitda med 17 prosent, opplyses det.
 
Det ligger sannsynligvis mer bak disse tallene enn bare parkeringen av 15 MAX. For nesten 2 mrd kroner, kan man wetlease svært mye og lenge. Så dyrt er det ikke
 
Back
Top