• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Spotting på KRS

andreas97sas

ScanFlyer Silver
Spotting på KRS

Heisann

Lenge siden eg har vert på flyprat. Har egentlig hatt ein pause men bor for tiden på internat i KRS (Skoleskipet Sjøkurs for de som lurte :) ) Så tenkte eg å ta meg ein tur opp te Kjevik å få spotta litt men lure på kossen mulighetene e for de på Kjevik ? Kati e det best og kati får eg mest "eksotiske" selskapet ? Som sagt leenge siden eg har lest om fly osv så e ganske grønne på de nå. Men selvfølgelig henge jo litt igjen fra den tiå eg va øve middels interresert i fly :)

-Andreas
 
Re: Spotting på KRS

Søk på "Sørlandets Flyspotterforening" på Facebook. Der har du en god gjeng med mye kunnskap om Kjevik som spotter-plass. :)
 
Re: Spotting på KRS

Her har du en spotterguide du kan bruke: http://www.flyspotter.net/wp-content/uploads/2013/10/Flyspotterguide-KRS.pdf
Du kan se flytidene på Kjevik her: http://www.avinor.no/lufthavn/kristiansand

Vi har ikke så veldig mye eksotisk til vanlig på Kjevik. Widerøe og SAS kommer flere ganger daglig, mens Norwegian kommer et par ganger daglig. KLM og Wizz er de eneste utenlandske selskapene vi har her. KLM kommer to ganger daglig (tre ganger etter 30. mars), mens Wizz kommer tidlig på morgenen mandag og fredag.
For øyeblikket har vi en Boeing 757 som opererer charterflygninger for Orbest på lørdager og søndager. I sommerhalvåret er det også en god del andre chartere i helgene, som Thomas Cook, SunExpress og Adria Airways.

Du får bare gå inn på facebook som nevnt over og spør oss hvis det er noe mer du lurer på ;)
 
Back
Top