• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Sony går nye veier

Exiz

ScanFlyer Silver
Sony går nye veier

Fra VG Nett:

I begynnelsen av november satt det russiske oljeskipet The Tulip Brilliant seg fast i Suezkanalen og stanset dermed all skipstrafikk fra Rødehavet til Middelhavet.

Deriblant et lasteskip fra Sony, som fraktet hauger av Playstation 2-maskiner myntet på det europeiske markedet. Resultatet er skrikende mangel på Playstation 2-maskiner i spillbutikker i hele Europa.

Sony har leid inn russiske Antonov AN24 lastefly for å frakte PS2-maskiner fra fabrikken i Kina til hovedlageret i Nederland. Flyene kan ta inntil 40.000 maskiner i hver runde, og de går nå i skytteltrafikk for å forsøke å dekke etterspørselen i Europa.

Dette kan da ikke være særlig økonomisk? Må da være ganske dyr fraktmåte?



Les artikkelen her; http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=258148
 
Replying to Topic 'Sony går nye veier'

Det hadde sikkert vært verre dersom konsollene ble liggende i suez-kanalen og ikke ble solgt....
 
Replying to Topic 'Sony går nye veier'

Der er langt, meget langt fra Kina til Holland isaer hvis det foregaar i en AN24

http://www.airliners.net/open.file/728307/M/

Hilsen
Ole
 
Replying to Topic 'Sony går nye veier'

Originally posted by Exiz

Dette kan da ikke være særlig økonomisk? Må da være ganske dyr fraktmåte?

Tja, firmaet jeg jobber i har ved flere anledninger flydd varer, for eksepel DVD-spillere fra Kina til Sverige, og da som flyfrakt, ikke med egne fly. Så jeg regner med at det kan lønne seg, selv om det jo ikke er like økonomisk som båt.

Det var litt komisk å se, hver enkelt DVD-spiller hadde en egen tag fra Thai, sannsynligvis har de vært sendt som frakt i et passasjerfly, og ikke på pall i et lastefly!:D (Har forresten også sett varer med tags fra Martinair og Singapore Airlines.)
 
Back
Top