• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Sea King 070

OJB

ScanFlyer Rusty
Medlem
FMS på Sola har nå blitt meddelt offisielt at Sea King med tail nummer 070 er tildelt museet. Vi (Jærmuseet/Flyhistorisk Museum Sola) har søkt om å få det som etter vår oppfatning har vært riktig plassering av første generasjons redninghelikoptere til museet allerede for et par år siden.
Det har vært jobbet iherdig på flere fronter for å sikre et eksemplar av Sea King'en som representerer en dramatisk redningshistorie i fedrelandet , spesielt ut fra Sola gjennom flere tiår.
De store redningshistoriene ut fra Sola knytter spesielt opp mot Deepsea Driller forliset i 1976 , Aleksander Kielland katastrofen i 1980 , Sleipner forliset på Sletta i 1999. Siste nummer av Flyhistorie er viet 330 Skvadron og redningshistoriene her til lands. Kan anbefale dette.
Vi er veldig fornøyd og glade for tildelingen av Sea King til museet. Den vil bli stilt ut innendørs når de nye museumshallene står ferdig.
 
Back
Top