• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SAS vurderer outsource også litt større fly

RIBRO

ScanFlyer Gold
SAS vurderer outsource også litt større fly

Flygbolaget SAS överväger att flytta en stor del av sina plan till något produktionsbolag där de anställda sannolikt också får andra anställningsvillkor. Totalt handlar det om 58 plan med plats för högst 150 passagerare.

http://www.svd.se/naringsliv/sas-overvager-flytt-av-plan_4334261.svd

Outsourcingen til CRJ/Cimber er nok (dessverre) bare starten på hvordan det vil se ut om noen år.
 
Re: SAS vurderer outsource også litt større fly

Jag gissar på att alla SAS Airbus A319 hamnar hos Cimber och ett stort antal Boeing 737-600/700 hamnar hos Blue1.
 
Re: SAS vurderer outsource også litt større fly

Jag gissar på att alla SAS Airbus A319 hamnar hos Cimber och ett stort antal Boeing 737-600/700 hamnar hos Blue1.
Så har du åbenbárt ikke fulgt med.
Cimber skal operere med CRJ og kun CRJ .
KF skal have 6 b737, tror jeg det er.
Hilsen Ole
 
Re: SAS kan outsource kort og mellomdistanseflåten


Jeg ser at boarding.no linker til check in som er eneste kilde. Så for min del tar jeg denne "nyheten" med en halvliter salt. At det går den veien er nok sikkert, men Check in er desverre ikke en veldig sikker kilde i min bok.
 
Re: SAS vurderer outsource også litt større fly

Red 1, er Ganske mye forskjellig rare ting, og passer ikke som navn for et flyselskap I Skandinavia. Red 1 navnet er skrotet, for godt.
 
Back
Top