• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

RW 11 @ ENZV

sirpjalle

ScanFlyer Mile High Club
Flotte bilder fra St Maarten junior :) Godt å se at folk er ute å nyter de flotte høstdagene vi har :)
 
Flotte bilder Sir.
Den PrivateAir maskinen, er den første i Sas farger med 4 lands flagg?
Ser de har det Sveitsiske foran reg
 
SAS leide i 1983-1984 inn en DC-9-51 YU-AJU fra datidens Jugoslaviske Inex-Adria Aviopromet.

Denne hadde dragedekor (med de skandinaviske flaggene på motordekslene) med jugoslavisk flagg på halen under SAS-logoen.

Beste hilsen Espen
 
Ok! Mener også å huske at det var to, men finner bare en registrering. Kan den ha blitt leiet inn i to perioder, eller husker du registreringen på maskin nr 2?

Beste hilsen Espen
 
Spanair leide inn et par MD-80er fra SAS en periode, deriblant SE-DMB som fløy med Spanair Star Alliance liveryet på svensk reg.
Jeg husker de også hadde en - 87er som jeg fløy med XRY - MAD, men er litt vag i hukommelsen om den hadde spansk reg. Den hadde iallefall fullt SAS - livery.
 
Back
Top