• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Regler/rutiner vedrørende antall personer i cockpit

faber

ScanFlyer Blue
Regler/rutiner vedrørende antall personer i cockpit

Såvidt jeg forstår innførte en rekke selskaper retningslinjer om at det alltid skal være to personer i cockpit under en flygning etter katastrofen med Germanwings. Forstår at dette fortsatt også er en anbefaling fra norske myndigheter - men ikke et krav.

Er det noen som vet hva som er retningslinjene for skandinaviske selskaper per i dag? Fløy nylig fra Oslo og til en europeisk destinasjon hvor en av flyverne forlot cockpit uten å bli erstattet av noen fra kabinen. Flyveren ble stående å slarve med kabinpersonalet samt lese en avis i 30 minutter før retur til cockpit. Undret litt over dette, men godt mulig praksis med alltid å ha to personer i cockpit er forlatt.
 
Re: Germanwings blir Eurowings, og går longhaul

Jeg opplevde det samme på en innenriksflyging i Norge tidligere i sommer. Ikke fullt så lenge utenfor cockpit, men kun en i cockpit så lenge den andre var utenfor/på toalettet.

Espen
 
Back
Top