Quiz 04.09.2009

LN-MEH

ScanFlyer Gold
Hva er dette?
Hvilket fly sitter det på? Hint: det er ikke standardutstyr på typen...
 

Attachments

  • 179.jpg
    179.jpg
    15.5 KB · Views: 170
Last edited:
Det ser ut som en innretning for å bryte luftstrømmen av en eller annen grunn; f.eks. foran en sidedør som er beregnet til å åpnes i lufta.

Har aldri sett det før dog. Mener at Hercules har en innretning de kan felle ut hydraulisk når de åpner sidedørene i luften, men dette er såvisst ingen Hercules (?). Kanskje en fallskjermhopper-maskin? Kanskje airdrop-av-annen-type-maskin?

Kanskje på museum - lyset tatt i betraktning... evt i en hangar? :)
 
Seilfly, du er inne på noe når det gjelder hva det er, det er riktig.:up: Det er ikke på museum, men er nokså nye flymaskiner. Det er tatt ute på en gråværsdag i sommer. Og nei, det er ikke noe Hercules!:)
 
Enig med LCH78, det ligner voldsomt på Kustbevakningens Q300

160c6055.jpg
 
Fillern å... kikket igjennom bildene dine fra Tromsø for å se etter fly som kunne passe å ha noe slikt. Tenkte kanskje de droppet noe eller hadde ei dør oppe for et fancy pansy kamera. Kom over denne dash'en også i bildene dine men la meg i stedet for å skrive noe om det her :-)

Bra bilde-quiz!

Ser på det siste bildet der og det ser ut til at de kan droppe redningsflåter?
 
Back
Top