• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Qatar kansellerer LoI med Boeing

Blubird

ScanFlyer Mile High Club
Medlem
De 20 777'erne som Qatar skrev en LoI med Boeing om, er nå kansellert - ukjent av hvilken årsak.

Kilde: Skyliner.
 
Replying to Topic 'Qatar kansellerer LoI med Boeing'

Originally posted by Blubird
De 20 777'erne som Qatar skrev en LoI med Boeing om, er nå kansellert - ukjent av hvilken årsak.

QR har sagt at de aldri underskrev noen LoI med Boeing, men de var nok ikke langt unna. Samtidig, EK gikk ut for ett par uker siden og sa at de ville utsette leveransene av deres 12 A346HGW, inntil Airbus hadde bestemt seg hva de ville gjøre med A346E. Disse produksjonsslotene, blant dem noen leveranser for neste år, skal ha blitt tilbudt andre selskaper til svært lave priser, og QR er blant dem som har bitt tilbudt disse.
Airbus gikk også ut for ca en måneds tid siden og sa at de forventet en tosifret ordre på A340 i løpet av den kommende tiden, QR er nok det sikreste kortet her.
 
Back
Top