• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Punktligheten drastisk dårligere

Hurum

ScanFlyer Gold
Punktligheten drastisk dårligere

Ser en på statistikken for OSL ser en at 2005 ble verste punktlighetsåret for OSL på mange år. Dessverre starter 2006 enda dårligere med 74,7% av flyavgangene på rute.
 
Replying to Topic 'Punktligheten drastisk dårligere'

Er vel ikke så rart. Det har vært nok av problemer i 2005. Røyken-saken har vel bidratt med sitt. Januar nå har vært preget av snø og SAS.

Jeg tror ikke punktligheten generelt (hvis vi ser bort fra en del spesielle hendelser) er noe dårligere en den har vært tidligere.

Hilsen,
Laurenz
 
Replying to Topic 'Punktligheten drastisk dårligere'

Nei ikke rart i det hele tatt. Likevel sier vel statistikken sitt. Færre fly går på rute enn noen gang tidligere.

Hva som er årsaken er for mange likegyldig. Man kommer forsinket fram uansett
 
Replying to Topic 'Punktligheten drastisk dårligere'

Jo det er klart. Åsaken er uvesentlig for de som sitter på fly. Men for oss som jobber med fly er årsaken til forsinkelser viktig, vi må jo vite hvordan vi kan gjøre det bedre. Og da blir det et poeng at f.eks. flyselskapene ikke kan klandres for alt. Dårlig vær er også noe de allerfleste forstår men ingen kan gjøre noe med.

Hilsen,
Laurenz
 
Replying to Topic 'Punktligheten drastisk dårligere'

Joda været er plagsomt av og til. Januar er vel vanligvis en tøff måned sånn sett hvert år.
 
Back
Top