• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Problem med registrering av EB-poeng ex-BGO?

SE-AER

ScanFlyer Blue
Mine to siste flighter ut fra BGO (begge BGO-CPH) har jeg vært nødt å etterregistrere. Poengene ble ikke automatisk registrert, til tross for at mitt EB-nr var med på boardingkortet og reisene var bestilt på SAS sin hjemmeside, innlogget med min EB-profil. Selv om jeg hatt flere segmenter på samme e-ticket (f eks BGO-CPH-DUS) så har kun de andre segmentene blitt automatisk registrert, men ikke utreisen fra BGO. Snakket idag med en kollega, og han hadde heller ikke fått sin siste BGO-CPH flight registrert.

Noen flere som har opplevd problemer med dette i det siste? Det virker jo som at det er akkurat i BGO problemene oppstår ettersom alle de andre segmentene blir registrert som normalt.
 
Jeg har to ganger i mars/april reist BGO-CPH-XXX, begge kom inn automatisk.
Merkelige greier! Det er akkurat i mars og april jeg har reist selv. Som sagt har jeg en kollega som og har hatt problemer med dette, derfor ser det ut som at det kan være en "systemfeil" og ikke ren uflaks.

Jeg skal høre med noen venner som har reist sammen med meg på disse turene, så får vi se om de har fått poengene sine.

Edit:
Nå har jeg snakket med tre av vennene mine; alle mangler poeng fra reiser ut fra BGO i det siste. Dette er tydeligvis en systemfeil i BGO, jeg får sende en mail til SAS så får vi se hva de svarer.
 
Last edited:
Jeg mangler poeng fra OSL-LHR med SK og MLE-IST-OSL med TK, begge reiser fra midten av april, så mulig det er noe som hakker litt i hele EB-systemet?

Edit: Hvor lenge pleier dere å vente med å etterregistrere?
 
Back
Top