På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Discus

Galley Slave
Medlem
På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Hva gjør man når forloveren til en av forumets aktive skal arrangere en overraskelse? Da mobiliserer litt forumfolk og lager et lite forumtreff. Undertegnede påtok seg oppgaven med å koordinere dages første øvelse.

Jeg startet dagen med en tur nordover E6, og passering Olavsgård skjedde i tilnærmet CAT2-forhold ved 0830-tiden. Det lovet IKKE bra med tanke på senere :fly-aktiviteter. Avtalen var å møte learjet og Martin på OSL (terminalseiden) og så bevege oss over til GA der vi skulle møte Madman. Learjet ankom OSL 25 minutter etter undertegnede og kunne melde om oppklaring langs E6 - lyktestolpene var ikke å tåka lenger.

Over til GA og møte med Madman før sikkerhetskontrollen, deretter inn i Gardermoen flyklubbs lokaler. METen (både i egen person og på diverse nettsteder) lovet opptørking og fint vær. Vi gjorde et best guess og forskjøv avgang fra 10 til 1045, et valg som viste seg å være helt riktig.

Vi beveget oss ut i hangaren til flyet vi skulle fly ned til Kjeller. Ser at vi burde fjerne noe løst før vi taxer ut av hangaren.

07082010936.jpg


Hva sier du? Er det ikke det flyet? Flyet vårt står ute.

Det var ULF vi skulle ut med, ja:

07082010937.jpg


Siden østre bane var stengt ble det en brukbar takse-tur over hele plassen. Lite trafikk og vi fikk dra fra 19L med en gang. I løpet av en time hadde det gått fra skydekke i knehøyde til flott sommervær:

07082010943.jpg


ULF kom seg den lille turen ned til Kjeller med 100% belegg og Madman bak spakene:

4882520133_96c08eb9b4_z.jpg


På Kjeller ventet flere forumister: Someone, GustavF og jcnorway, så da overlater jeg resten av denne TRen til hovedpersonen.

--- end of part 1 ---
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Pokker jeg ikke visste om dette... Hadde vært de ri løpet av 10 min med sykkel...:headbang
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Der var den ja... :D

Takk for at dere valgte å fly med ScanAir Events, og håper vi sees snart igjen.
(Hvem sier det ikke starter nye selskaper og ruter fra OSL?? ;))


Nei dette var moro, og ser frem til resten av denne TR'en. :)
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

----del 2-----

På Kjeller ventet som tidligere nevnt Someone, Gustavf, undertegnede og undertegnedes forlover. Jeg visste ikke at LN-ULF som kom inn for landing inneholdt forumister... Plutselig var det kjentfolk som steg ut av et småfly og da skjønte jeg tegninga.

Discus, Learjet og Martin kom krabbende ut av flyet og var enige om at det hadde vært en bra tur selv om flighten ikke ga hverken EB-poeng eller BA-miles :p

Fikk vite av Discus at det var en "gal mann" som var pilot. Mulig det ble en for brå oppvåkning for meg denne lørdagen for jeg klarte ikke å koble dette til "Madman" før etter landing på OSL :8:

Gjengen som kom luftveien til Kjeller tok landeveien til OSL med Someone som sjåfør. Den gutten lar seg ikke be to ganger når byr seg en mulighet for å kjøre BMW :lol:.

Her står LN-ULF m/pax klar for avgang.
DSC00030.JPG


Etter å ha tatt sjekklisten så bar det avgårde fra Kjeller. Undertegnede i sete 0B, mens forlover og GustavF tok setene 1A og 1B. Dermed ble det 100% belegg for ScanAir på returen også.

Her rett etter avgang fra Kjeller.
4883127414_19ee0492d9_b_d.jpg


Her sees Østensjøvannet helt i toppen av bildet og Lambertseter "sentrum" midt i bildet. Nytt kjøpesenter er under bygging og åpner i høst. Mellom det nye kjøpesenteret og Østensjøvannet bor både GustavF og undertegnede.
4883128010_90f9b38200_b_d.jpg


Her passerer vi Tryvann på vei mot OSL.
4883128704_fe81e0a89b_b_d.jpg


Her nærmer vi oss OSL og siden tårnet ville bli kvitt oss fra radaren så fort som mulig så slapp vi strafferunder :p Landet på 01R, mot trafikken, i et ledig øyeblikk. Med ei stengt rullebane og en surrete russer på veg inn fra annet hold, var det tydelig at en ULF på bakken var et problem mindre.
4882522509_5e15e33dea_b_d.jpg


2 stk CO, 1 stk TG + 1 US stod og koste seg da vi rånet rundt på tarmac ^_^
4883129548_06eb2a64d3_b_d.jpg


Og her har vi parkert og Madman sjekker at vi ikke kastet opp eller ødela flyet underveis :p
53749375.jpg


På OSL ventet Someone, learjet, Martin og Discus. For å sikre seg så ble også undertegnede merket med navn og adresse i tilfelle jeg skulle forsvinne i løpet av dagen.
07082010944.jpg


Fikk vite at opprinnelig plan var å besøke RAMP'en oppe i tårnet, men han hadde blitt syk og da fikk man heller ha det besøket tilgode.

Etter lunsj på Peppes på Jessheim satte man kursen til Harald Huysman Karting på Alnabru hvor man fikk testet kjøreferdighetene. Min forlover og Someone (aka. BMW-gutta...) var de som knivet om beste tid hele veien. Mulig at learjet eller Martin sitter på bilder av dette som kommer i denne TR'en etterhvert.

Etter litt go-kart så satte man kursen hjem til Learjet som hadde sendt bort både kone og barn. Og slik kvelden utviklet seg så tenker jeg det nok var like greit de slapp å bevitne det som skjedde :colgate:

Det ble både grilling og drikking utover kvelden. GustavF hadde vært innom Ryanair Outlet Store på TRF og sikret seg litt portable drikkevarer :lol:

07082010945.jpg


07082010948.jpg


Etter å ha testet GustavF sine "drinker", i tillegg til diverse kjØLig drikke og vin dukket det opp en flaske med Tequila på bordet. Husker at jeg testet 3 shots, deretter gikk sikringene hos undertegnede. Hva som skjedde etter det får noen av de andre svare på. Det eneste jeg husker var dette:

BLACK_SQUARE.jpg
:colgate:

Oppsummert: Scanair Event Management leverer varene så det holder både i lufta og på bakken! Kunne ikke hatt et bedre utdrikningslag.

Stor takk til Discus, Someone, learjet, GustavF, Martin og min forlover som organiserte dagen! En spesiell takk til Madman som stilte som pilot, learjet som stilte kåk og inventar til disposisjon, og ENGM_RAMP som stilte tårnet til disposisjon, men som dessverre ble syk (vi får ta omvisningen en annen gang).
 
Last edited:
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Oppsummert: Scanair Event Management leverer varene så det holder både i lufta og på bakken! Kunne ikke hatt et bedre utdrikningslag.

Du får si fra neste gang du skal gifte deg så kan vi kjøre versjon 2 :lol:
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Du får si fra neste gang du skal gifte deg så kan vi kjøre versjon 2 :lol:

HA HA HA...Neste gang ????? Har du lite forhåpninger til at dette ekteskapet skal holde særlig lenge ???:colgate:
Det hørtes ihvertfall ut som han nesten har søkt om skillsmisse allerede... :colgate:

BTW: Kanskje Fellowship er presten :)
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

HA HA HA...Neste gang ????? Har du lite forhåpninger til at dette ekteskapet skal holde særlig lenge ???:colgate:
Det hørtes ihvertfall ut som han nesten har søkt om skillsmisse allerede... :colgate:
Neida - var bare en måte å drive "egenreklame for ScanAir Events" på - utdrikningslag så gode at du får lyst til å gifte deg igjen og igjen og igjen....

BTW: Kanskje Fellowship er presten :)

Burde vært det, kanskje :fly. Og Gate Gourmet (eller hva de nå heter) burde stå for catering (vi har sikkert noen forumister der også) :lol:
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Etter å ha testet GustavF sine "drinker", i tillegg til diverse kjØLig drikke og vin dukket det opp en flaske med Tequila på bordet. Husker at jeg testet 3 shots, deretter gikk sikringene hos undertegnede. Hva som skjedde etter det får noen av de andre svare på. Det eneste jeg husker var dette:

Og vi som husker, har sverget taushet. Nesten.
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Må først få lov til å takke alle innvolverte for en hyggelig kveld. Her er et par bilder fra meg også:

DSC_0331.jpg

Knyttnevetesten i 1F på LN-ULF

DSC_0360.jpg

Brudgom, Gustav og forlover på veg avgårde.

DSC_0367.jpg

...og her er de nede på OSL.

http://www.youtube.com/watch?v=BfmJZLoDFeQ
Et lite videoklipp fra første etappe av flyvningen, samt noen små biler som kjørte veldig fort.. Pga. fryktelige trange seter, måtte jeg stå over akkurat det *kremt*
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Ser ut som at dagen ble bra, inntil lyset gikk JC, selv om en tårnvisitt uteble :(

Men, fatt mot :) Jeg er nærmest tilbake i godt gammelt driv, så besøket du har tilgode kan "cashes" inn nårsomhelst :)


M
 
Re: På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

Da fant man denne ja. Ha ha ha ha. Veldig bra.
 
På tur med Ulf og Scanairs Eventavdeling

En klassiker dette her. Husker fortsatt ingenting av kvelden etter at sikringen gikk :lol: Good times!
 
Back
Top