• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

OSL 14.08 med tre nye individer i min samling

grindstein

ScanFlyer Silver
Må få si takk til Stein Olsen for at ham tipset meg om EURO 2012 MDn til SAS som kom på en snarvisitt til OSL i ettermiddag. Men den lille timen jeg var der fikk jeg også to andre helt nye individer til for meg, og her følger et knippe av bildene ifra i ettermiddag ved østre bane.

Først ut en gammel kjenning:
IMG_0300.gif


Dagens første nyhet for meg: LN-DYX
IMG_0306.gif


Sa var det SAS sin EUROmaskin som var litt fotogen for de to fotograffene som sto der å venta på vollen ved østre bane.
IMG_0326.gif


Air France, Turkish og et ukjent selskap i et å samme bilde
IMG_0333.gif


Så var det dagens tredje og siste av nye individer i sammlinga mi.
IMG_0341.gif


Å når denne hadde dratt kom det inn intet mindre to styk Dornier 328Jet, dog i British Airways livery. Så på slutten av dagens spotterøkt var det tyskerene sterkt representert med tre stykk tyskbygde Dornierfly samt en lufthansa A321 på osl.

Det var det ifra OSl for denne gangen
 
Last edited:
Fine bilder :) Jeg fikk tilfeldigvis / heldigvis Euro-maskinen på landing på vestre rett før jeg dro derfra. Den har lurt meg to ganger før i sommer :)

:) Inger
 
Back
Top