Om flyplassen, transfer m.v. i Chicago

Jeg har brukt ATL som port-of-entry 15 av 19 ganger, rekorden er 5 minutter og verst er 50 min. Husker du nevnt over når klokkeslett dette var på lørdag? :)
Det var ca. kl. 1330. De kjørte rullestoler gjennom one-stop, på linje med at de kjører rullestoler gjennom fasttrack her borte. Da blir litt av visten borte med "fast" når det kommer 20 trillende på rad som får prioritet før køen
 
Snikemuligheter ved immigration i Chicago?

Sist gang jeg fløy inn til O'Hare med SAS ble jeg stående i immigration i 1,5 timer.
Jeg skal dit igjen på fredag, og kom til å tenke på at jeg la merke til at en del passasjerer hadde noen gøyale oransje lapper som på magisk vis fikk dem inn i en fast-track variant av kontrollen.
Er det noen som vet om/hvordan man kan få tak i disse, eventuelt om det er andre måter å VIP-e seg gjennom køen?
(Krysser fingrene for at det er andre muligheter enn typen "diamantkort på F-class")
 
Chicago/ORD - loungealternativer?

Hei.

Straks vårtur sammen med familien. Vi har bestilt oss tur med SAS, booket i C-class. Jeg har EBG-status. Lurer på hva som er beste lounge-alternativ for oss på O'Hare (dersom det finnes flere?) før hjemreise via CPH. To statusløse familiemedlemmer er medreisende.

Tidligere har vi i USA opplevd United-lounge med gulrøtter, kjemisk ost og evighetsholdbar kjeks. Finnes det noe mer ...innbydende?
 
Jeg kom ikke inn i noen annen lounge enn SAS, har SAS EBD og fløy i Plus, forsøkte Swiss og en asiatisk lounge, men begge henviste meg til SAS. SAS loungen er ikke noe spesiell, ganske basic syntes jeg. Og nå har de vel ikke aviser der lenger.
 
Ser ut som SAS gjenåpnet loungen i Chicago etter renovasjon i går. Ser bare bilder av kake og ikke hvordan det faktisk har blitt på Facebook
 
Hvordan er ståa om dagen med ORD?

Inn med SAS, innsjekket bagasje - videre med United domestic og EBD. Holder da 1 time og 40 minutter?
 
Den kan være snaut. Du må ta ut bagasjen på ORD, men leverer den etter tollen, som er det vanlige. Så må du bytte terminal. Terminaltoget (ATS) er stengt for oppgradering frem til høsten, så forvent litt ekstra tid der med busstransporten.

Det hele kommer an på hvor mange flylaster ankommer samtidig med deg. Sist jeg var der var det direkte stygt, de slapp ikke engang folk inn i hallen uten at de hadde Global Entry.
 
Imigrasjonen tok 2,5 timer i SFO i går, og alle måtte i kø. Slik har det ikke vært før. Om dette er noe nytt flere steder, så tar ting mer tid fremover.

Sent fra min SM-A530F via Tapatalk
 
Hvordan er ståa om dagen med ORD?

Inn med SAS, innsjekket bagasje - videre med United domestic og EBD. Holder da 1 time og 40 minutter?

Fløy inn til ORD i desember. Immigrasjon gikk på ca 15 min, men måtte vente 30 på bagasjen. Bare rot med pri og non pri. Hadde jeg hatt 1:40 connection tviler jeg på at det hadde gått, heldigvis var ORD sluttdestinasjon. Den tregeste immigrasjon+bagasje inn til usa for meg de siste årene.
 
Back
Top