Nytt selskap på Palau

  • Thread starter Thread starter CK
  • Start date Start date

CK

ScanFlyer Mile High Club
Nytt selskap på Palau

Palau Asia Pacific Airlines er navnet på et nytt selskap på den lille øya Palau i Stillehavet. Selskapet startet flygninger mellom Palau og Hong Kong 30JUL med en 757-200 wetleaset fra Far East Air Transport (FAT). Den lille øyas forrige flyselskap, Palau Micronesia Air, la ned driften i desember 2004 og det eneste flyet deres flyr nå for Norwegian som LN-KKS
 
Re: Nytt selskap på Palau

Heisann CK... Det er utrolig at noen kan drive et eget selskap fra Palau...? Det er ikke store stedet, men en haug med øyer. Var der for noen år siden og det er et flott sted og supert for de som holder på med dykking. Vi har daglige flighter fra Guam til Palau.

Dag
 
Re: Nytt selskap på Palau

det er vel de flotte dykekrforholdene på Palau myndighetene vil skal trekke turister. Palau er også et av de ytterst få land som anerkjenner Taiwans selvstendighet, og det skulle vel tilsi at myndighetene i Taipei ønsker å hjelpe sine venner der ute i havet. Andre forsøk på å starte flyselskap på Palau har også skjedd i samarbeid med taiwanske selskaper. Vi ønsker folket på Palau lykke til!:cheers:
 
Back
Top