• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Ny produksjon av Antonov 124?

DCHalvorsen

ScanFlyer Silver
Medlem
En av toppsakene i russisk media i dag er at man vurderer å gjenoppta produksjonen av tungvekt transportflyet Antonov 124. Dette vil i så fall skje på fabrikken i Uljanovsk. Det er kommet signaler fra både militære og sivile brukere om fortsatt behov for slike tunge transportfly, og de som eksisterer fra sovjettiden begynner å dra på årene.

I tilfelle An 124 settes i produksjon, vil den komme i modernisert form og med endret flykropp.

Det er, i følge avisen Pravda, en viss spenning i Russland hva som vil skje i Kina etterat kineserne kjøpte rettighetene til Antonov 225 fra ukrainerne. Her har kineserne fått tilgang til en teknologi som gjør at de selv kan bygge store transportfly.

Uansett er denne saken et ytterligere bevis for at russisk flyindustri er i sakte, men jevn fremgang.

Pravda om saken:

https://www.pravda.ru/news/science/technolgies/04-06-2018/1385494-avia-0/
 
Back
Top