• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Ny hale!

Som sørlending og glad i matematikk må jeg få lov til å rette navnet hans til
Niels Henrik Abel.
:old
 
som dere skjønner ser jeg ikke mye til de pengesedlene med fjeset hans på....:colgate:
 
Noe sier meg at CK muligens forveksler Abel med Birkeland, som er på 200 lappen?
 
Ja det gleder en matematiker at Niels Henrik Abel har kommet på en Norwegian hale. Han er nok Norges fremste matematiker og er også internasjonalt kjent. Hans mest kjente bidrag i matematikken er nok at han klarte å vise at en generell 5. gradslikning ikke kan løses eksakt. På 1600 tallet klarte de å løse 3. og 4. gradslikninger eksakt. De jobbet i 200 år med å finne løsning på 5. gradslikningen, men det var først på 1800 tallet at Abel viste at det ikke var mulig. Abel gjorde også mange andre spennende ting i matematikken.

Abel prydet forrsten de gamle 500 lappene.
 
Bra de endelig har bestemt seg for hva de skal gjøre med designet sitt. Men det var en laaaaang tenkepause som skulle til. Flyet ble jo veldig fint, og Abel var et verdig valg. Håper de får malt på noen flere på de mange hvite halene de har.
 
Back
Top