Norwegian med longhaul til Milano (MXP)

Regner med at du mener LAX, ikke JFK? Ble i det hele tatt litt forvirret av denne tråden... 😜 😉
 
Er nok en kombinasjon, de kjører jo wetlease på andre ruter, så hvorfor kunne da liksom ikke denne ruten fått hifly i ny og ne..?
Selvfølgelig trist at den forsvinner, men det betyr jo også at Norwegian er et dynamisk selskap. Er det ikke penger å tjene der, selv før oppstart, så trekker man ruten. Dette gir jo også et signal til aksjonærer, analytikere og ikke minst dommedagsfolka på A.net om at de vet hva de gjør og tørr å ta beslutninger osv.
Det er nok ikke alle selskaper som hadde turt å gjøre dette ved mindre det foreligger en ekstrem god grunn, det er jo tross alt noe annet enn å f.eks gå fra 14 til 13 daglige på OSL-SVG.
 
Dette går nok neppe på manglende marked og salg, men med RR Trent 1000 motorene som har sine issues er det bedre å redusere tilbudet før man mangler fly enn å håpe på det beste... Det er vel derfor nærliggende å tro at dette er den som har solgt minst av alternativene selv om dette ikke er et likhetstegn med dårlig.
 
Oppstarten til LAX er vel ikke kansellert, men utsatt til 2019. Eller tar jeg feil her?

Espen
 
Back
Top