• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian med *kreativ" finansieringform på sine fem siste 737-800 - EETC (splittet)

Re: Norwegian med ny finansieringform på sine fem siste 737-800 - EETC (splittet)

Tja - hvis du leser artikkelen. vil du se at det neppe er noe Kjos har funnet på .. også andre selskaper benytter denne finansieringsformen. Men selskaper som Norwegian og BA er med på å gjøre den mer populær.
 
DY med (sic) ''kreativ'' finansieringform på sine fem siste 737-800 - EETC (splittet)

Tja - hvis du leser artikkelen. vil du se at det neppe er noe Kjos har funnet på .. også andre selskaper benytter denne finansieringsformen. Men selskaper som Norwegian og BA er med på å gjøre den mer populær.
Heisann, LN-MOW : ''NY'' er den kanskje ikke (det er du som sier det), selv sier jeg den er ''kreativ'', nok til at den vekker oppsikt ! Morsomt ä se at finans-börstene pä Oslo vestkant klarer brasene ? Synes jeg, men kanskje er jeg litt ny-fiken - impressionable - pä omrädet ?
 
Re: Norwegian med *kreativ" finansieringform på sine fem siste 737-800 - EETC (splitt

Nå ser jeg tittelen er endret igjen .. min respons var delvis basert på den orignale, hvor ordet 'ny' var brukt ..
 
Back
Top