Norse vinterprogram 24/25

mach.86

ScanFlyer Blue
Kan se ut til at de er fornøyd med vinterprogrammet. De har lagt ut vintersesong 24/25 for salg allerede.
OSL-BKK, med samme avganger som i år.

LGW-MBJ, LGW-BGI riktignok med færre ukentlige avganger.
 
Last edited:
Kan se ut til at de er fornøyd med vinterprogrammet. De har lagt ut vintersesong 24/25 for salg allerede.
OSL-BKK, med samme avganger som i år.

LGW-MBJ, LGW-BGI riktignok med færre ukentlige avganger.
Har de lagt ut alt? Jeg finner ikke MIA neste vinter og så virker det som om de tar vår pause fra 30 mars til 16 mai i 2024 når de kommer tilbake med 2 x ukentlig.
New York kommer tilbake 16 mai med 3x ukentlig, den har siste avgang 07september.

Dagens 14:15 avgang til BKK hadde faktisk helt fult i Premium 3 timer før avgang, Det har jeg aldri observert før, ganske fult i Economy også. Derimot skremmende med bare 5 reserverte i Premium på lille julaften.
 
I 2022 var vi til Florida med Norse, i fjor vinter til Sør Amerika med Norse til og fra FLL og i vinter, Sørøst Asia med Norse hjem fra BKK. Til vinteren hadde jeg tenkt å prøve meg på Afrika...
Med ankomst tilbake til LGW kl 21.35 må det bli en overnatting i London, før siste leg hjem til OSL, så da blir det i tilfelle Norse til CPT som er mest aktuelt. Fra Oslo 15.30 med Norwegian og ankomst LGW kl16.55 skulle passe bra med Norse avgang kl 20.00 Men jeg får vente å se om de kommer med noe annet interessant fra Oslo og noe booking før september er nok ikke aktuelt uansett. Men man kan jo begynne å studere reiseruter hjem over.
 
Saftig pris for premium flex billetter! T/r OSL-CPT via LGW og en overnatting på Gatwick (yeeehaa….not!) på vei hjem bikker over 30.000 kr. Lufthansa tar til sammenligning 36.000 i business om man er tidlig på’n.
 
Saftig pris for premium flex billetter! T/r OSL-CPT via LGW og en overnatting på Gatwick (yeeehaa….not!) på vei hjem bikker over 30.000 kr. Lufthansa tar til sammenligning 36.000 i business om man er tidlig på’n.

Nå er vel ikke OSL kjernemarkedet til CPT; mye trafikk CPT-LON -- Afrika-London er stort og har vært en melkeku for BA og Virgin i mange år, spesielt med problemene afrikanske flag carriers har hatt. Om Norse har gått inn på CPT-LGW tror jeg det er noe av det lureste de har gjort så langt.
 
I vinter vil trolig minst halvparten av produksjonen være charter.

https://www.ch-aviation.com/news/142493-norse-atlantic-airways-boosts-winter-charter-business

In an interview with the UK's Travel Weekly, founder and CEO Bjørn Tore Larsen revealed that "charters could be 50% of our business in winter and could even be a little more than that as we grow." This followed a statement from Norse Atlantic Airways last month in which Larsen explained that securing additional longer-term winter charter contracts now formed part of the company's "opportunistic and flexible business model".
 
Back
Top