• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Nok en gang problemer med flaps på Atlantic fly

dimmaua

RC-tilhenger :-)
Nok en gang problemer med flaps på Atlantic fly

Hei og vel overstått alle sammen! Litt færøyske nyheter:

Færøyske aviser melder om at flyet som har sikkerhetslandet på Flesland for litt over ei uke siden har nok en gang fått problemer med flaps under innflyvning til FAE i går kveld. Flyet var på vei fra København og måtte snu og sikkerhetslande på Glasgow airport. Flygjestene ble hentet av et annet fly senere (de kom til FAE ganske sent siden det var tåke på Vagar flyplass).

Sjefen for Atlantic Magni Arge sier at flyet skal returneres til utleieren siden avtalen går ut i slutten av desember og skal ikke brukes av Atlantic lenger. Han bekrefter også at det blir etablert en kommisjon som skal granske årsaker til problemer.

4 gang i år ... snakk om uflaks!
 
Re: Nok en gang problemer med flaps på Atlantic fly

Som Aker og Atlantic sier: Det skjer ikke ofte...

At de i det hele tatt holder flyene i lufta er for meg merkelig. Hvem vil fly med et selskap som har mistet flere personer i en ulykke på grunn av flapps, men gir faen i å ordne opp?
 
Re: Nok en gang problemer med flaps på Atlantic fly

Hvem vil fly med et selskap som har mistet flere personer i en ulykke på grunn av flapps

Nå var det vel spoilerne som sviktet på Stord da. Flaps vil nok aldri føre til noen ulykke, men det sier kanskje litt om den sjenerelle tilstanden på flyene deres. Ettersom det tydeligvis ofte er problemer med flaps på deres fly.
 
Re: Nok en gang problemer med flaps på Atlantic fly

Til VG sier Bjørn Simonsen følgende:

- Nå gidder vi ikke mer. Flyet tas øyeblikkelig ut av vår produksjon, sier talsmann Bjørn Simonsen i Atlantic Airways.

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=142691
 
Back
Top