• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Noen erfaringer med Royal Air Maroc?

Edricson

ScanFlyer Blue
Jeg har nylig fått bekreftet at jeg skal reise til Marokko, nærmere sagt Marrakech i januar. Turen ned går sannsynnligvis direkte med DY, men det frister med en tur til Casablanca også (drøye tre timer med tog fra Marrakech så vidt jeg forstår). Da oppstår spørmålet om returreisen CMN-OSL, og det kommer opp en ganske grei pris med routingen CMN-BRU-OSL, der første leg er AT og andre er SK. Spørmålet er om noen her har erfaringer med det første flyselskapet.

Generelle reisetips om dette området tas også imot med stor takknemlighet.
 
Kun av historisk, men litt fun, interesse. Sååå lenge siden.

Men i 1983 var jeg på charterferie i Agadir og tok en todagers til Marrakech. Tittet i loggboka, 17 min airborne begge vier og sneiet Atlasfjellene med RAM 727-200 ^_^
 
Back
Top