• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Herlov

ScanFlyer Gold
Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Jeg lurer på om disse også, i likhet med Ryanair, vurderer myntinntak på toalettdørene?

Her er hotellkjeden som har lært forretningsdrift av det irske flyselskapet Ryanair: Ta minst mulig betalt for basisproduktet og legg gebyrer på alle andre tjenester.

Tune Hotels åpner sitt første overnattingssted i London 30. august, og satser på å revolusjonere hotellmarkedet i Europa, ifølge Breaking Travel News.

Lokketilbudene starter på ni pund (ca. 85 kroner) for et rom, med standardpriser fra 35 pund (vel 330 kroner) - et kupp med tanke på de skyhøye hotellprisene i den britiske hovedstaden.

For den prisen får du et lite rom for to personer med en smal dobbeltseng og eget bad. Alle andre servicetjenester koster ekstra. Listen over gebyrer er lang:

** Håndkle med toalettsaker: 1,50 pund (14 kroner).

** Bruk av hårtørrer: 2 pund (19 kroner).

** Internett: 1,50 pund for en time eller 3 pund i døgnet (14/28 kroner).

** Tilgang til TV-kanaler: 3 pund per dag (28 kroner).

** Renhold av rommet: 7,50 pund (71 kroner).

** Oppbevaring av bagasje: 2 pund pr. kolli pr. dag (19 kroner).

** Kredittkortavgift: 1,95 pund (18,50 kroner).

Full artikkel - http://www.aftenposten.no/reise/article3763189.ece
 
Re: Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Selvom du benytter deg av alle fasilitetene saa blir jo dette fremdeles billig. Men de er vel pliktige til aa vasker romene?
 
Re: Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Der findes allerede en light-udgave af denne type hotel. easyHotels.com har eksisteret i en del år, hvor du skal betale for f.eks. at bruge tv'et og hvor alt andet er skrabet ned til et minimum.

Har ved en fejl boet der en gang i London og det kan IKKE anbefales til nogen....
 
Re: Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Interessant at man kan velge vekk renhold av rommet.

Men jeg antar at end cleaning er inkludert, men om man er der i flere dager må betale for renhold hvis man vil ha i de dagene man bor der?
 
Re: Nå kommer "Ryanair-hotellet"

Jepp, nettopp slik tolket jeg det også. Selvsagt blir rommet rengjort
(gratis) før man kommer, og samme når man sjekker ut. Men man betaler
dersom man har behov for renhold mens man bor der (flere dager),
noe jeg aldri ville hatt behov for selv tror jeg. Ellers er jo en startpris
på latterlige Kr: 85.- helt rått (lokkepris eller ei)!
 
Re: Nå kommer "Ryanair-hotellet"

I tillegg kommer en avgift på 50 pence pr. dopapirtørk, samt £ 1.00 pr. tur i heisen samt inn- og utpassering gjennom inngangsdøra!:colgate:

Selv bor jeg utmerket på et hotell i Princes Square i Bayswater/Notting Hill for £ 95.00, frokost inkludert og gratis Wi-fi. Booker via Hotels.com eller Booking.com.
 
Back
Top