• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SK LN-RRJ - status

Re: Status LN-RRJ

Ser at 737NG-maskinene som presenteres i Scanorama-magasinet nå blir presentert med winglets. Det begynner å bli en god del maskiner med winglets i SAS-flåten nå - leveres det egentlig noen nye 737NG uten winglets??
 
Re: Status LN-RRJ

Leveres det egentlig noen nye 737NG uten winglets??

Man kan fortsatt få den uten. Husker ikke hvilket selskap, men det var et eller annet som nylig fikk levert en 737NG uten. Itillegg velger endel selskap å ettermontere winglets selv, hvis de mener det lønner seg. Husker jeg rett så lurer jeg på om Continental har valgt denne løsningen, uten at jeg er 100% sikker?
 
Re: Status LN-RRJ

Ser at 737NG-maskinene som presenteres i Scanorama-magasinet nå blir presentert med winglets. Det begynner å bli en god del maskiner med winglets i SAS-flåten nå - leveres det egentlig noen nye 737NG uten winglets??


Med unntak av 737-900ER saa er winglets en option, som 99.9% tar. Det er riktig som Someone sier at endel velger aa montere disse selv, som Continental..
 
Re: Status LN-RRJ

Hvorfor begynte SAS så sent med winglets? Er litt rart at SAS velger å selge noen 737-600, men fortsetter å fly med 737CL. Klar over leasingavtaler, men de kunne vel spart noen kroner hvis de hadde tenkt litt flyflåteplanlegging litt tidligere også. SAS Core burde vel også byttet ut noen lengre opp i administrasjon, som har sittet å ødelagt litt for lenge.
 
Re: Status LN-RRJ

734 er jo stooor i forhold til 736, så det er mulig at SAS prioriterer plass fremfor NG...
 
Re: Status LN-RRJ

Hvorfor begynte SAS så sent med winglets?
Uten at jeg vet noe, så kan det være pga de har tidligere ikke hatt så mange som faktisk var klargjort for å kunne monteres winglets på. Det kom noen fra BU som allerede hadde muligheten, mens de fleste fra SK ikke hadde denne muligheten. Noen av disse tror jeg at har blitt klargjort og fått winglets installert.
B737er med DAC-motorer er heller ikke sertifisert, så så lenge SK bruker DAC-motorer på noen av sine fly så vil ikke de få montert winglets.

Men B736 vil aldri få montert winglets, pga at ingen vil ta på seg kostnadene med å sertifisere B736, pga at det er så få av dem.
 
Back
Top