• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Kontrolleret sikkerhedslanding...

sk931

ScanFlyer Rusty
Sakset fra Dansk TV2

Fransk fly måtte gå ned i Sibirien

17-12-05: 19:14 | af: olst

Et fransk passagerfly af typen Boeing 777 har måttet foretage en sikkerheds­landing i Irkutsk i Sibirien.

Et af flyets to motorer brød sammen på vej fra Paris til Seoul i Sydkorea.

Landingen skete unden problemer, og de 220 passagerer blev indlogeret på hoteller, mens de venter på et fly, der kan bringe dem videre, oplyser en talsmand for de russiske luftfarts­myndigheder.

Hilsen
Ole
 
Replying to Topic 'Kontrolleret sikkerhedslanding...'

Jaja, her ser vi det negative ved to-motors ETOPS long-haul. Det må koste ganske mye å ferje ut ett erstatningsfly og mekanikre pluss å ferje dette flyet tilbake. Det blir jo også ett fly ute av sirkulasjon en tid.

Nå sier jeg ikke at tre/firemotors alltid er løsningen, det er ikke sikkert at det heller hadde kommet fram til destinasjon pga øket drag, men sjansen er mindre for "eksotiske" utelandinger.

Tenk på flere hundre tynnkledde pax ut i kulden på steder som Irkutsk, Churchill eller Yellowknife... brrrrrrrr
 
Replying to Topic 'Kontrolleret sikkerhedslanding...'

Ja, det kan vaere mange omkostninger forbundet med en diversion til sådanne
pladser.....
Har prøvet med en SAS B767 fra SEA...Vi diverted til Churchill med en Fire Warning
i Cargo.....Not funny......
Og appropos AF saa har de ogsaa proevet at lande i Churchill ....

se her:

http://www.airliners.net/open.file/286919/M/

Hilsen
Ole
 
Replying to Topic 'Kontrolleret sikkerhedslanding...'

Bildet av 777`n til AF blir neppe brukt i Boeings sine salgspresentasjoner...;)
 
Back
Top