• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Kautokeino kan få beredskapsflyplass

Nja

ScanFlyer Blue
Kautokeino kan få beredskapsflyplass

Ser i websiden til Kautokeino Nærradio at Kautokeino kan få beredskapsflyplass.

Det vil fylkesråden jobbe for. Det betyr asfalt og forskjellig utstyr, kanskje innen 2018, tror ordføreren.

Dette iflg www.glr.no (siden til Kautokeio Nærradio).

Noen som vet mer om planene?
 
Re: Kautokeino kan få beredskapsflyplass

Here we go again..

Nå er det igjen snakk/ønske om flyplass i Kautokeino..

Iflg Altaposten: http://www.altaposten.no/meninger/article10638790.ece

Hadde vel egentlig vært fint å hatt flyplass i Kautokeino, da de nesten aldri har så dårlig vær at fly ikke kan lande.. Hadde vært lettere å busse passasjerer til Alta fra Kautokeino enn å sende fly enten til Bodø eller Kiruna for å vente på bedre vær..

Noen som trur at det kommer flyplass til Kautokeino?? Skulle ønske det men jeg har egentlig ikke noen tru på det....
 
Re: Kautokeino kan få beredskapsflyplass

Sikkert ikke så dumt det, men får se hva som settes av penger til når blandt annet Mo i Rana og Lofoten begge vil ha ''storflyplass''
 
Back
Top