• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Jobb hos SGS på Flesland?

j-tyrh

Newcomer
Jobb hos SGS på Flesland?

Jeg kunne godt tenke meg å jobbe for SGS på Flesand og lurer på om det er noen på forumet som kjenner til hvem man kan kontakte og om det blir rekruttert eksternt.
Har tidligere jobbet i Braathens og SAS Cargo og vet at de fleste jobber blir utlyst internt og at det gjerne står deltidsansatte i kø for heltidsstillinger men har også sett utlysning på Flyprat for sommervikariat.

Jeg har erfaring fra trafikk/ operasjonelle oppgaver i Braathens og Servisair og logistikk/ flyfrakt fra SAS Cargo. For tiden jobber jeg for World Fuel Services i London hvor jeg setter opp drivstoffkontrakter for flyselskap med base i Europa, Midt-Østen og Afrika men er klar for å flytte til Norge og Vestandet igjen og er derfor på jakt etter en stilling hvor jeg kan bruke mine erfaringer fra flybransjen.

Setter stor pris på om det er noen som har tips eller "inside" kunnskap!
 
Re: SGS på Flesland

Hadde satt stor pris på om noen kunne gitt noe info angående det samme som j-tyrh lurer på her. Vanskelig å finne kontaktinfo til enkeltpersoner i firmaet som har med dette å gjøre.

På forhånd tusen takk

Aleksander.
 
Back
Top