Hvordan bruker du bonuspoengene dine?

mckvakk

ScanFlyer Blue
Jeg reiser stort sett ikke på høyere klasser enn premium eco, reist business en gang som var ganske ålreit.
Men dette betyr også at lageret av bonuspoeng har vært ganske begrenset.

Har stort sett reist med BA og deres venner i oneworld, noe som stort sett har gitt meg poeng nok til å kunne ta noen turer til London, både enveis og tur/retur.

Jeg har i løpet av året begynt å prøve ut SAS og *A litt, og via fly og effektiv oppsamling via diverse kort vil jeg når jeg får det siste fra velkomstbonusen til Widerøekortet sitte med ca 40-50000 eurobonuspoeng, noe som jeg føler er en del, men som sikkert er lommerusk for dere som stort sett reiser i de finere klasser.

Jeg sitter nå med dilemmaet hva jeg skal bruke disse på og har kommet frem til følgende alternativer:
Reise en tur eller to innenlands og spare resten
Reise en tur innen Europa for å se litt nye steder
Spare de og vente på eventuelle salg hvor dette kan være nok til en langtur.

Hvordan prioriterer dere bruk av deres poeng?
 
Så langt som mulig ønsker jeg å bruke mine poeng på Biz på IC. I fjor våres, i god kombinasjon med overføring fra Trumf, fikk jeg skrapt sammen 80k EB poeng som måtte brukes pga utløpsdato.
Det ble da tur til Boston, foran på vei bort og langt baki flyet hjemover.
Da jeg var så heldig å få LN-RKP på utreise klagde jeg til SAS og fikk 30k poeng som plaster på såret.
Nå, med en liten tur i SAS Plus til sommeren, SAS MC velkomstbonus, WF kredittkort velkomstbonus, jevnlig overføring dra Trumf og innredning av bolig på kredittkort, så er jeg på vei oppover mot 100k poeng, det gyldne målet.
Long haul business class.
 
Samler poeng hovedsaklig med United med kredittkort. Brukes mest til 'nødreiser' - når jeg må avgårde på ruter eller tidspunkter hvor alt er grisedyrt. kan f.eks. lett komme meg til Seattle i morgen for 12.500 miles pluss 80 dollar. Billigste vanlige billett er over 500.
 
Bruker bonuspoengene i stor grad på typen min når han kommer på besøk fra Thailand.
Ambassaden krever jo gyldig booking for å utstede visum, og da er det greit å kunne bestille en bonusbillett som kan avbestilles når ting skjærer seg (tar lenger tid etc.)

Opptjener normalt drøye 45K i året (2 t/r i biz til Thailand), men nå er jo gull på livstid sikret så da kan jeg ta flere valg av reiseruter.
 
Brukes hovedsaklig til enten longhaul (USA og Asia) på business eller Plus, eller som alternativ til dyre innenriksreiser (gjerne turer som innebærer flere stopp). Husk at Svalbard også teller som innenriks
Europa og Norden er kun et alternativ når SAS kjører %-kampanjer på dette.
 
Det varierer litt. De brukes gjerne til enveis billetter om enveis ellers er ukristelig dyrt eller generelt om billettene ellers ville blitt for dyre. Jeg sparer i litt ulike programmer, men hos EB spares det naa for en langtur om en god stund, enten hele familien paa oekonomi eller en godtur langt foran i flyet.
 
Tja, tidligere ble det mest brukt for langturer på business. Men litt annerledes nå: I fjor ble det tur på hele familien til Bergen. Og i år har jeg og eldstemann vært i København på poeng, og hele familien til til Nice senere i år. Alt i economy :p
 
De siste UA poeng har vi brukt til SYD to turer med TG F og en tur til DEL i C med TK ut og AI hjem....

Nå har vi frøktelig mye poeng igjen, og vet riktig ikke hva de skal brukes til, selvfølgelig C eller F...
 
Jeg bruker de fleste av poengene mine i butikken hos bonusprogrammet.

Par exemple denne flotte stolen for kun 250 440 EuroBonus poeng.

24672_1_.jpg


Hva med en fatboy hengekøye for 154 000 Miles & More miles?

genmedia_PIC1756945_RL_01_w378_h378.jpg


Godbit: Lalique Hirondelles vase for 460 625 KrisFlyer miles:

201478_aXziM4Ojst_225.png


Det er jo begrenset hvor mange robotgressklippere man trenger,
men her har du et supertilbud på Gardena Sileno Life 750 for kun 397 170 EuroBonus poeng.
 
Muffindeal er notert, antar det er hos SAS. På SWISS Duty free shoppet jeg en Breitling Navitimer Aviator 8 B01 for 1 855 000 miles,
så in-flight kakebudsjettet på feeder flighten til OSL ble noe redusert.
 
For en stund tilbake fikk jeg det for meg at det var en god ide å spare bonuspoeng for å nå 10% av målet til Ryan Bingham.

https://www.youtube.com/watch?v=ZDgFAFQGZbI

Men sjansen for å få selskap av Rickard på neste tur, uansett om det er blir 10%, 100% eller 10 x 100% av målet til Ryan, er vel uansett ikke særlig stor.

Så hva som egentlig er vitsen med å ha poeng i bøtter og spann er ikke så lett å forstå. Kanskje er det så enkelt at jeg ønsker å være Ryan, mens jeg egentlig minner mest om Mr. Nelson. Han liker å skryte av slike ting som å ha skutt bjørner i Alaska, som på hjemlige trakter vises noe mer dempet ved at han hevder at "store sterke menn som han selv tåler å hvile middag på en fuktig plen uten å bli syk".. https://tv.nrk.no/serie/pernille-og-mr-nelson/sesong/1/episode/7/avspiller

Mer seriøst: Oppgraderinger på langturer, og uttak til companion ticket (tok med faren min til Bali i Thai biz for noen uker siden - stor stas).
 
Har forøvrig kjøpt både muffins og øl ombord for poeng, men det var det eller å la de gå ut på dato. Da er tross alt muffins og øl god valuta for poengene
 
Bruker stort sett på oppgraderinger på interkontinentalt. Nå er jeg uansett groundet :( og faller nok rett fra EBG til EBB . :( Mye grunna leilighetskjøp i fjor og ikke akkurat helt fast inntekt. :rolleyes:
 
Jeg bruker jobbopptjente poeng litt som LN-MOW beskriver. Enkeltturer på kort varsel kan i blant være grisedyre å kjøpe men lett tilgjengelige på points. Et annet scenario er long haul jobbtur der man ikke er borte natten lør-søn. Det er ofte sykt dyrt i annet enn eco

Privat bruker jeg på short haul turer i C og så bruker jeg Marriott poeng for å ta ut netter på Ritz.
 
En årlig tur til Asia i C eller F med CT. Litt oppgraderinger (både privat og jobb) og av og til noen helgeturer i Europa på kort varsel («beste tilgjengelighet» pga dårlig planlegging...).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top