Hvilket fly?

United

Newcomer
Hei, mulig det er feil sted, men prøver.

Noe sør for der jeg bor (Stokke/Tønsberg) fløy det et fly klokka 13:20 - 13:22 som ikke ble vist på flightradar24. Tok kikkerten og fulgte det, men kunne ikke se hva det var.

Det fløy fra vest/sørvest og mot øst/nordøst. Det var et tomotorsfly som for meg så en del større ut enn en Boeing 737 eller noen av Airbus sine mindre fly. Fra undersida var flyet hvitt fram til omtrent midten eller litt over midten og mørkt derfra og bakover. Det fløy antagelig i marsjhøyde.

Mulig det ikke går an å finne det ut, men hadde vært litt artig å vite hva det var.
 
Det er endel fly som ikke synes på flightradar24, bla MD80-90 men utifra det du sier så kan det være noe militært ? Russisk ??

Denne listen er fra FR24
"Common aircraft models that do not have an ADS-B transponder and are NOT visible on Flightradar24:

•Antonov AN-225
•ATR 42, 72
•Boeing 707, 717, 727, 737-200, 747-100, 747-200, 747SP
•All CASA models
•All Bombardier Dash models
•All Bombardier CRJ models
•Dornier 328
•All Embraer models (except most new deliveries of Embraer E190)
•Jetstream 32
•Fokker 50
•McDonnell Douglas DC-9, MD-80, MD-90
•Saab 340 and 2000
•"Air Force One"
•Most older aircraft
•Most military aircraft
"
 
Takker for svar!

Skjønner at det er temmelig håpløst å finne det ut. Har flydd et par 777-er forbi her nå og det var noe i samme størrelsesorden.

Er dessverre ikke bortskjemt med de store flya over her. Men pleier å få kikke litt på en av BAs flighter til Narita med B777.
 
Back
Top