Hva mer enn Colombia?

A-380

ScanFlyer Silver
Vurderer en tur til Bogota i juni, og kanskje reise litt rundt i Colombia. Men siden jeg har som mål å få med meg 100 land i dette livet, så kunne jeg tenkt å fått med meg minst ett til land i regionen.

Så da er spørsmålet hva de kloke hoder her på forumet anbefaler og hva flybilletter (evt. alt. transport) koster dit. Reisefølget er studenter og har økonomiske begrensninger, så det kan ikke være så veldig dyrt.

På forhånd takk (og selvfølgelig blir det TR)
 
Dere slo til på tilbudet fra Lufthansa skjønner jeg. ;-)

Om dere skal ha et land til på listen + en stor opplevelse kan jeg anbefale å fly til:
-Cuzco i Peru hvor dere kan dra ned til Machu Picchu. Klarte det selv på en langhelg fra Norge.
-Los Roques i Venezuela som er gruppe paradisiske koralløyer med en "sukkertopp" i midten. Du må antagelig fly via Caracas.
 
Dere slo til på tilbudet fra Lufthansa skjønner jeg. ;-)


Ikke helt enda, men det er planen ja. Skal bare prøve å skaffe en 4. person til turen. Fra SVG ble det rett over 3500kr, og da må en jo bare slå til, vertfall når en har mange dager ekstra ferie til gode allerede i år
 
Machu Picchu frister, men det kan fort bli dyrt. Men det står definitivt på listen over ting så må ses/gjøres. En annen ting som frister er å sykle "dødsveien" utenfor La Paz i Bolivia. Men har ikke funnet noen direkteruter (eller billige) til La Paz fra Bogota
 
Vær klar over at de billigste turene raskt blir revet vekk.

Bare for å plage dere litt legger jeg ved et foto jeg tok der for snart ett år siden:
 

Attachments

  • IMG_6014.jpg
    IMG_6014.jpg
    119.1 KB · Views: 113
Back
Top