• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Helikopter måtte nødlande...

Twin Otter

ScanFlyer Mile High Club
Medlem
Helikopter måtte nødlande...

sakset fra stavanger aftenblad


Et helikopter måtte nødlande på Veslefrikk B-plattformen i Nordsjøen torsdag. Ingen av de 19 personene om bord ble skadd, melder Statoil.
NTB

Helikopteret av typen S-92A, var på vei fra Flesland lufthavn ved Bergen til Veslefrikk-feltet i Nordsjøen, da en varsellampe viste at det var lavt oljetrykk i hovedgirboksen.

Helikopteret fulgte nødprosedyren og sendte rutinemessig ut et Mayday-signal, men klarte å foreta en kontrollert landing på plattformen klokken 12.50.

Det er ikke klart hva som er årsaken til hendelsen. Helikopteret, som tilhører Norsk Helikopterservice, vil bli undersøkt teknisk før det flyr til land igjen, opplyser Statoil som er operatør på Veslefrikk.


http://web3.aftenbladet.no/innenriks/article188495.ece
 
Back
Top