• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Fortsatt sterk vekst for Norwegian

Boeing_fan

ScanFlyer Gold
1,4 millioner fløy med Norwegian
Tilsammen 1.374.474 passasjerer fløy med Norwegian i mai 2011. Det er 16 prosent flere enn samme periode i 2010. Kabinfaktoren sank imidlertid med ett prosentpoeng til 76 prosent. Stærk passagervækst for Norwegian i maj


Stadiug flere flyr med Norwegian . I mai 2011 fløy nesten 1.4 millioner på selskapets ruter- hvilket gir en økning på 16 prosent i forhold til samme måned ifjor. Selskapet fikk en nedgang i kabinfaktoren på ett prosentpoeng til 76 prosent. Yielden har en positiv utvikling i mai og gikk opp fire prosent, opplyser selskapet.

Det siste året – fra mai 2010 til mai 2011 – har mer enn 14 millioner reist med Norwegian.
http://www.boarding.no/art.asp?id=46207


Ikke verst!
 
Det har vel kanskje noe å gjøre med det nye drivstoff tillegget?

Jeg vil tro det også har noe å gjøre med følgende:

- NAS har 4% kortere snitt flylengde ift. mai 2010
- Mai 2010 var svakt pga. etterdønningene fra asken
- Noe lavere vekst
 
Back
Top