• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Finnair trenger fornye A32x flåten

Someone

Moderator
Medlem
Finnair trenger fornye A32x flåten

Finnair, akkurat som SAS, planlegger fornye sin mellomdistanseflåte, som i dag består av A320-familien. Totalt 36 fly i følge planespotter.net, men ikke alle skal skiftes ut om noen år, så antallet de planlegger bestille er mellom 20 og 30 maskiner. En beslutning er planlagt i løpet av 2018

Finnair har i dag 8 A319 og 10 A320 maskiner, med en snittalder på henholdvis litt over og litt under 16 år, så de skal vel ut ca når de er 20. I tillegg har det 18 A321 maskiner. 6 av dem omtrent samme alder som A319/A320 maskinene, mens 12 er levert mellom 2013 og 2017, alle med winglet, samt ytterligere en maskin leveres i år

Uansett, jeg blir svært overrasket hvis de ikke ender opp med A320neo familien tilslutt her


http://atwonline.com/airlines/finnair-considers-narrowbody-replacement-plans

Finnair has begun internal evaluations for a 20- to 30-aircraft narrowbody order, which would be used to replace and grow its existing fleet of Airbus A320 family aircraft.

Responding to a question from ATW, Finnair CEO Pekka Vauramo said internal discussions about the order will be completed in 2018.
 
Back
Top