• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

F16 styrtet i Spania

LNv22

ScanFlyer Gold
En F-16 skal ha styrtet i Spania. Det meldes om mange omkomne.

Fra VG:

Ulykken skjedde rundt 15.30 lokal tid. Det er et gresk F-16 fly som krasjet og to piloter skal være blant de drepte, melder nyhetsbyrået RT.

Ifølge det spanske forsvarsdepartementet skjedde ulykken på bakkenivå. Departementet opplyser at flyet mistet fart da det skulle svinge, og kolliderte med flere parkerte luftfartøy.

Seks andre være skadet.

Ulykken skal ha funnet sted i Albacete, som er en by og en kommune sørøst i Spania. Kommunen ligger 258 km sørøst for Madrid.


http://www.vg.no/nyheter/utenriks/jagefly-krasjet-ti-doede/a/23382233/


Dagbladet:

http://www.dagbladet.no/2015/01/26/nyheter/utenriks/forsvaret/spania/hellas/37383642/
 
Last edited:
Back
Top