• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Et tøfft år i vente...

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date
Replying to Topic 'Et tøfft år i vente...'

Originally posted by CK


det heter SAS Braathens - i to ord.
Kort fortalt - Når man hegder fuel binner man seg til en fast pris hos en leverandør, f.eks. Statoil, i Norge, og betaler den prisen, uansett hva markedsprisen er, i den perioden hedgeavtalen gjelder. Sånn sett er det en risiko selvsagt å ta om prisen går ned, men det viktigste er ofte den sikkerheten det gir om at man kjenner sine fuelkostnader, og man slipper de store overraskelsene. Ofte hegder man deler av fuelkontraktene, mens resten går til markedspris. Det fungerer omtrent som om man velger fast eller flytende rente, eller fast strømpris.

Finnes det flere typer hedging? Mener å ha lest i "From Worst To First" at CO bandt seg til en periode, og betalte en hedgepremie på en viss sum. Dersom prisene steg betalte de maksprisen + hedgepremie, og dersom markedsprisen sank under den avtalte maksprisen betalte de markedspris + hedgepremie. Man hvilket fuelselskap de brukte aner jeg ikke.
 
Replying to Topic 'Et tøfft år i vente...'

Originally posted by LCH

Finnes det flere typer hedging? Mener å ha lest i "From Worst To First" at CO bandt seg til en periode, og betalte en hedgepremie på en viss sum. Dersom prisene steg betalte de maksprisen + hedgepremie, og dersom markedsprisen sank under den avtalte maksprisen betalte de markedspris + hedgepremie. Man hvilket fuelselskap de brukte aner jeg ikke.

Nå er jeg ingen finansekspert, men det finnes en rekke ulike finansielle instrumenter som kan benyttes til å sikre seg mot prissvingninger generelt sett (deriblant fuelkostnader) - furures, options, swaps osv. som kan kombineres i ulike former og varianter for å sette sammen en sikringsstrategi som passer den situasjonen en er i.

For de som er spesielt interessert så fant jeg denne:

http://www.sempratrading.com/oil_endusers.asp

Jan Y
 
Back
Top