http://direkte.vg.no/studio/nyhetsdoegnet#!verbatimId=571e09935152f7206ae1a501Flyet, som eies av selskapet Emirates, har opprinnelig kurs mot Houston fra Dubai, men er nødt til å lande på Oslo Lufthavn Gardermoen i dag.
- Jeg kan bekrefte at flyet skal lande her. De er nødt til å foreta en medisinsk landing, noe som betyr at en person om bord har fått et illebefinnende eller noe lignende. Flyet vil bare komme ned og reise igjen, forteller kommunikasjonsjef i Avinor, Gurli Ulverud, til VG.
De lander sørfra, så de må rundt. Kanskje noen i Oslo eller på Lillestrøm som får seg en overraskelse ..![]()
@Someone: Du kan vel ta turen opp til OSL kan du ikke? Skjer vel ikke så mye på jobb likevel?![]()
Selvfølgelig vanskelig å si sikkert, men må det antas at de trenger påfyll av fuel på OSL pga. denne u-svingen i Nordsjøen, back track, ned og opp fra OSL? Eller er det nok fuel om bord til slike stop?
Tvilsomt at de har nok. Så må nok fylle litt.
Men kan de lande med fulle tanker i det hele tatt, da? Trodde det ikke funka helt jeg, og at man måtte dumpe fuel over Hardangervidda eller noe sånt
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.