• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DY2840

geirs

ScanFlyer Gold
Ser at DY2840 til Evenes har innlagt stopp på Sola i kveld. Motvind som sikkert gjør at tankene må fylles opp underveis. Også flyet fra Tromsø har av og til vært nedom Faro på veien ned. Ikke alltid turen kan gå direkte.
 
DY2840 går Las Palmas - Evenes.
Mye dårlig vær i Nord-Norge med mangel på brukbare alternates er årsaken vil jeg tro.
De må derfor legge inn et fuelstopp underveis.
 
Hva med å ta med hvor flyet går fra , så kanskje dette gir noe mening?

Jada beklager det. Men det gir seg vel at det er lange ruter som må legge inn fuelstopp og ikke innenriksrutene til evenes. Og i dette tilfellet som nevnt over, flyet fra Las Palmas.
 
Back
Top