• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DC-8 Ident og historie

KnutW

ScanFlyer Rusty
Medlem
Er det noen som kan finne bakgrunnshistorien til denne?
G-BDHA DC-8-54CF
 

Attachments

  • IMG_0455.jpeg
    IMG_0455.jpeg
    586 KB · Views: 175
Ja ..........

2bf684bc77e6eb8f57a0fb09a5e5d020.jpg
 
Takk skal du ha, Andreas!
Ble den malt i AA- farger i 71/72?


Er langt i fra sikker, men vi tro at den ikke ble malt i AA farger, dels fordi AA fargeskjema krever mye arbeid, dels fordi det var kun 3 DC-8 i flaaten historisk. Det tyder paa at disse var ad-hoc innleid kapasitet i kortere perioder.

Jeg klarer heller ikke aa finne noen bilder av DC-8 i AA farger (har ikke dyp dykket) men finner jo bilder av den ene Lufthansa DC-8 ;)
 
Takk skal du ha, men den hadde vært stilig i AA-farger. LHs DC-8 var prototypen, ship one, som ble modifisert til -50 serie.
 
Back
Top