• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dash 8-400 Exeter, mars 2011. Mistet hjul, rapport klar

Landet på to hjul

Ser ikkje denne her inne:)
http://www.nettavisen.no/m/?articleId=3270828

Hvordan er det mulig å lande på to hjul og etter det eg ser holde flyet oppe på disse to hjula etter stopp??

Forøvrig så var det nok eit lite sjokk for de som såg at hjulet plutselig var borte ( men vi sier ingenting til piloten!:) )
 
Re: Landet på to hjul

Ser ut som det kun er ett hjul som har falt av, er jo fremdeles et hjul til på settet. Han har sansynligvis landet på venstre hjul for å forsiktig som mulig sette det høyre nedpå... Er nok laget for å tåle dette :)
 
Aha, trudde det bremseskive eller noko eg:) jaja, så feil kan man ta.
Da var det jo ikkje så farlig går eg utifra:)
 
Skremmende at passasjerene ikke sa i fra til crewet..

Å? Det var vel ikke det at de holdt tett. Det står at de ikke sa ifra "at this point", altså under takeoff. Crewet fikk beskjed fra tårnet umiddelbart om at de kunne ha mistet et hjul og kabinsjefen ble sendt bak for å sjekke så fort det lot seg gjøre. Passasjerer informerte så kabinsjefen om hva de hadde sett (gnister og at et hjul falt av). Hadde ikke kabinsjefen kommet, hadde nok en og annen passasjer sagt ifra, tenker jeg. Jeg er heller ikke sikker på at jeg hadde reist meg og hoiet hvis jeg opplevde at flyet var i ferd med å falle frahverandre i det vi roterte. Jeg tror jeg hadde holdt meg fast og håpet det beste. Det er ingenting i rapporten som tyder på at manglende reaksjon fra passasjerene medførte økt risiko eller fare.
 
Last edited:
Back
Top