• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

CPH november: +2,6%

  • Thread starter Thread starter PP
  • Start date Start date

PP

ScanFlyer Gold
November-trafikstatistikken for CPH er nu klar - status er en stigning på 2,6% hvilket må betragtes som godkendt med tanke på at Q400 også denne måned har spillet en væsentlig rolle i trafikbilledet med negativ fortegn.

Fordelingen for november:

Int. rute: 1.403.955 +1,4%
Charter: 79.813 +12,2%
Dom: 180.302 +8,5%

I alt: 1.664.070 +2,6%

Stigning i absolutte tal: 42.051

De næste par måneder bliver interessante med tanke på hvorledes trafikudviklingen vil være når SAS DK kommer tilbage på fuldt program. Specielt set i forhold til at deres samlede kapacitet rent faktisk vil være ganske forøget grundet at Q400 maskinerne erstattes af større indlejet materiel - spørgsmålet er om SAS DK går ind i en større offensiv for at fylde denne ekstra kapacitet. Med tanke på deres udspil på CPH-BGO kunne det evt. tyde på det.
 
Back
Top