• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

C-130, men hvem sin?

CFM

ScanFlyer Crusty
Denne kom inn for landing i WAW/EPWA idag. Noen som vet hvem den tilhører?

IMG_00601024x768_zps3920dd0d.jpg


Forøvrig noen ganger morsomt hvor SAS ting dukker opp. Denne stroppen holdt den ene stigen til de-ice koordinatoren i Warsawa :)

IMG_00671024x768_zps004543e5.jpg
 
Disse strap'ene dukker opp på de rareste steder .. dette bildet ble tatt på Moody AFB hvor den ble brukt til å surre ned en hundekasse i en ATA Tristar.

dd06.jpg
 
Stilig! Kunne hatt en egen tråd med forskjellige steder de blir dokumentert :)
 
Hmm, noen som vet hva de gjorde i Polen? Har ikke inntrykket av at det israelske flyvåpenet er de som farter mest rundt.
 
Det kan vel nevnes at "522" er en KC-130H, altså en tanker. De ytre pylons på hver ving brukes vel til dette, er det ikke HDU (Hose and Drum Unit) det heter?
 
Det kan vel nevnes at "522" er en KC-130H, altså en tanker. De ytre pylons på hver ving brukes vel til dette, er det ikke HDU (Hose and Drum Unit) det heter?

Probe and drogue er det ihvertfall noe som heter, drums er litt upraktisk ved air to air refueling.
 
Back
Top