• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Braathens Boeing 727

KnutW

ScanFlyer Rusty
Medlem
I serien "Ikke-eksisterende B727" er det nå Braathens SAFE som står for tur.

Spørsmålet er hvor registreringen skal stå. På 737 og 767 sto det ved bakdøra, på F.28 bak motorene og F.27 hadde det på halepartiet.
Lurer på om det bør være oppe på luftinntaket til motor 2? Forslag?
 

Attachments

  • IMG_2238.jpg
    IMG_2238.jpg
    106.7 KB · Views: 318
Tror jeg hadde gjort som Sterling. På flykroppen rett foran 'cateringdøra'.

Hvilket fabrikat er dette?
 
Last edited:
Reg rett foran bakdøra var magefølelsen, men så begynte jeg å tenke...

Dette er standard Airfix 1:144 uten modifiseringer. Jeg vet de "ekte" modellbyggerne sier noen detaljer på den ikke stemmer, men dette er noe jeg egentlig lager mest som en spøk og jeg er ikke så fryyktelig nøye med skala-nøyaktigheten. Jeg parallellproduserer forøvrig en KLM 727 også, bilder kommer etter hvert som den blir presentabel.
 
Da var den nesten ferdig, resultatet ble som vist under.

Og jada, jeg vet at flagget ikke er i riktig vinkel. Det var ikke mulig å få tak i et som passet og jeg vurderte sterkt å lage det selv, men hadde ikke riktig bredde på de rød stripene til å få det til. Så hvis noen har et par norske flagg i 45 graders vinkel sånn ca 12 x 18 mm er det bare å si ifra!
 

Attachments

  • IMG_2293.jpg
    IMG_2293.jpg
    122.2 KB · Views: 182
  • image.jpg
    image.jpg
    120.7 KB · Views: 178
Back
Top