• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly--> hva vil skje med deres A330

FlightDeck

ScanFlyer Mile High Club
Medlem
Hva skjer med selskapets egne A330-200? Meridiana Fly har tre slike maskiner i flåten.

For 2-month period from late-May to late-July 2012, bmi's Saudi Arabia operation is to be operated by MeridianaFly's Airbus A330-200 aircraft.

The Italian carrier will provide cockpit and cabin crew, along with the aircraft, on 3 weekly each of London Heathrow - Riyadh - Dammam and London Heathrow - Riyadh - Jeddah service.

In the GDS display, MeridianaFly for bmi operation is effective until late-July 2012 for the moment.

http://www.routesonline.com/news/29...se-meridianafly-aircraft-for-saudi-operation/
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

Hva skjer med selskapets egne A330-200?

Etter hva jeg leser på a.net (så ta med en klype salt) så er det snakk om vedlikehold. Planen er vel også at de skal ut av flåten i løpet av året
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

Hvilken flytype vil BA bytte til? De har vel ikke noe mellom 767 og 777 å sette inn?
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

Ser ut som den første av BMI sine to A330 skal skrapes i følge Skyliners. Den andre står det ikke noe om
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

G-WWBD landet på Orlando-Sanford rundt kl. 16:50 zulu og ble trolig parkert på apronen til Avocet før den etterhvert ender opp på andre siden av 9L/27R mellom brannstasjonen og sheriff-hangaren hvor opphuggingsområdet er.

Litt trist siden det i dag er temmelig nøyaktig 11 år 2 måneder siden jeg fløy med den fra EWR til CPH i sete 3A. Maskinen har vært utsatt for en del gjennom sin tid - blant annet to opphold i Afrika - og dette sammen med litt stemoderlig holdning til vedlikehold hos BMI (pga. økonomi?) gjør at ingen vil ha noen med denne maskinen å gjøre. For seks år siden var den også nær ved å bli erklært for write off etter en veldig hard landing med resultat at bærende elementer i vingene ble ødelagt. Ellers har den vært utsatt for bird strike i Riyadh for to år siden. Det sies at det ble oppdaget korrosjon på steder det ikke skulle vært på maskinen etter utleien til Nigeria i 2007.

MVC_002F.jpg

Bildet av bruddet i hjulopphenget etter den harde landingen
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

Och G-WWBD var väl den A330 som SAS använde 2001 innan man fick sina egna , flög för SAS i Star Alliance målning med mixed BMA/SAS cockpit crew.
 
Re: bmi leier inn A330-200 fra Meridiana Fly

Och G-WWBD var väl den A330 som SAS använde 2001 innan man fick sina egna , flög för SAS i Star Alliance målning med mixed BMA/SAS cockpit crew.

Jeg nevnte visst ikke at det var SK902 som flightnummeret mellom EWR og CPH RolfL. ;)
 
Back
Top