BA 757: 09.05.2013

flyBG

ScanFlyer Silver
min aller første trip report kommer nå. jeg fløy ruten ba 757 (BGO-LHR) den 9 mai 2013.

09:30
Jeg ankommer terminalen og beveger meg mot innsjekkingsskranken til ba. siden det var streik i widerøe var det litt mindre mennesker i terminalen enn normalt. det var også ingen sas avganger på den tiden heller. Etter innsjekkingen som tok ca 40 min forsatte jeg mot sikkerhets kontrollen. det var veldig lite folk her og det gikk veldig fort (ca 3 min).

Jeg gikk mot taxfree og på veien traff jeg faktisk Siv Jensen +en del fra Arbeider partiet.
så kom en fram til gaten og ventet spendt på hvordan første tur med "luftbus" kom til å bli.
det var veldig mange som skulle presses inn i det lille a319 flyet. Når vi var komt ombord og klokken nærmet seg 12, hørte vi piloten si at vi ikke fikk lov av LHR å ta av pga forsinkelser som kom av været.

Etter ca 40 min fikk vi push-back. klokken 12:45 tok vi av på rwy 17 og klatret fort opp mot 38 tusen fot.

over nordsjøen

vi fikk også mat ( sorry for dårlig bilde (ipad) )


vi fløy i en motvind på ca 90-120 km/t. det var veldig mye vind og det ristet veldig mye. det var faktisk noen som måtte spy og mange var redde. Tilslutt ladet vi på RWY 27R klokken 13:45. 50 min forsinket. det aller fleste var glad for at dette var over. (ikke jeg)
underveis hørte jeg at de var mange som mast sine usa fly :(.

Fikk også en liten tur på "flight deck" og ble varmt mottat av co-piloten. han fortalt meg litt om de forskjellige skjermene. jeg fikk også lov å sitte i hans sete og det ble tatt masse bilder av meg :) ( holder de for meg selv;)) desverre skulle et nytt team videre til Frankfurt så det ble en kort visit.





Vell fremme på T5 var det bare å ta en buss til renaissance lhr hotel. (Bilder kommer!)


terningkast på landing: 5. tross til dårlig vær må jeg si pilotene gjore en god jobb.
 
Last edited:
Artig dette, venter på fortsettelsen. Et lite råd er å starte hver ny setning med stor bokstav, slik reglene sier. ;)
 
Back
Top