• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

ATH-BCN med Aegean

windowseat

Newcomer
Sommerens ferietur nr. 2 gikk som vanlig til Middelhavet, og valget stod mellom klassikerne Hellas og Spania . And when you can’t decide, why not do both?
Etter ti dager med storbyliv og småbyliv i Barcelona og Sitges var tiden kommet for å fly til Athen og videre til Kreta for familieferie med søster, svoger, nevøer og niese. Flyet som skulle krysse Middelhavet mer eller mindre horisontalt den dagen var en A321neo , SX-NAJ. Nytt og fint, og gode seter. Dette var min 10. flyvning med Aegean på mindre enn ett år.
Flyet kom i lufta en halvtime forsinket , men klarte å ta inn forsinkelsen og lande 3 minutter før rutetid. Jeg fløy på business, og som 190cm lang setter jeg pris på at både hode kan hvile uten å dette bakover og at knærne slipper å bli most inn i sete foran på Aegean sine fly. I utgangspunktet var det valg mellom en varmrett meg kylling og en med kalv. Men når de kom til meg på rad 3 var det ikke mer kalv igjen , et lite minus for det , men kyllingretten var riktig god.
Som geografinerd er en av mine hobbyer å ta bilder fra flyvinduet , jeg tenker alltid på solforhold når jeg velger hvilken
3573068b-4749-456a-8d57-7da04eac6ca5
side jeg skal sitte på. På denne flygningen var det mest hav. Mens vi spiste krysset vi Sardinia, og så litt land igjen over Calabria før Hellas og de hvite klippene på Lefkas viste seg. Innflygingen begynte over Peloponnes’ mektige fjell og flyet landet fra sør.
Alt i alt en hyggelig «intra-syden»-flyvning , med serviceinnstilt og vennlig cabin crew. Skjønner hvorfor Aegean alltid vinner priser for sitt produkt.
Flytiden var 2 og 16 minutter

632c1527-73d6-455a-a61b-3f048066468f

3573068b-4749-456a-8d57-7da04eac6ca5

1c109c7f-3386-4e0b-86ab-36e7182701da




Edit: «BCN-ATH med Aegean» er selvfølgelig riktig tittel på tråden, men fikk ikke til å endre
 
Last edited:
Jeg har naturligvis en del bilder , men å legge ut bilder her er en stor jobb.

Kjekt å lese rapport fra Aegean. Ta gjerne med noen bilder hvis du får tid, hadde vært spennende å se. Det er relativt kjapt å laste opp gjennom Flickr, for eksempel.
 
Kjekt å lese rapport fra Aegean. Ta gjerne med noen bilder hvis du får tid, hadde vært spennende å se. Det er relativt kjapt å laste opp gjennom Flickr, for eksempel.

Tusen takk for tips lanorge! Jeg bruker min Flickr mest for «pene» bilder, men skal se hva jeg får til.
 
Back
Top