• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

A321XLR - nye muligheter

vadheim

ScanFlyer Blue
Leste denne interessante artikkelen på CNN i dag med fokus på fremtiden med A321XLR. Virker som flere av de amerikanske aktørene har store planer med Europa inkl. Skandinavia.

American kommenterer:
“We are looking at new, secondary Spain, Portugal, UK, anything in range — France, Germany, Scandinavia, all these smaller destinations that we think a wide-body just isn’t well-suited for,” Brian Znotins, who leads network planning at American, told The Points Guy in November

Kilde: https://edition.cnn.com/travel/airbus-a321xlr-single-aisle-plane-transatlantic/index.html
 
Det går vel rykter om at enkelte amerikanske flyselskap sterkt vurderer opprette flyvninger til OSL med nettopp A321XLR
 
Kanskje den gamle Conintal-ruta mellom OSL og EWR gjenoppstår? Den gikk vel med forløperen til A321LR, dvs B757.
 
Det har jo blitt spekulert litt rundt SK sin fremtid på IAD. Enn så lenge ser jo de ut til å forsette. Men skulle de redusere eller forsvinne kunne vel en skandinavisk destinasjon derfra bli aktuelt for UA? SK har jo redusert på ORD, så kanskje det er mer aktuelt? IAH?
 
Back
Top