Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Arving har bestilt culotte til kvelden så da blir det nok det.
Når google ikke en gang med "culotte + essen" gir resultat for hvilken matrett dette er før side 1 !!! med resultater, må dette være ekstremt marginalt vestkantspråk for noe kjøttgreier.
Null stress på norsk Google.
![]()
![]()
Null stress på norsk Google.

He he.. Culotte er en artig sak som ferdig mørnet blir faktisk noe av det beste du kan få som biff. Rutes opp og stekes på samme måte som andebryst med panne og deretter stekeovn. Snakket faktisk med slakteren på Jacobs om den i dag - svært rimelig i forhold til kvalitet og snakk om minutter før hipsterne/bloggerene herper prisene på dette også - så; hysj
View attachment 54420
Forøvrig også beste kjøttstykket du får på disse brasilianske steak-housene hvor de kommer til bordet med dette spydet og har da et annet portugisisk navn som høres kulere ut.
Pichana. Men brasilianerne griller den på spidd.
Culotte er jo et fransk ord for den delen. Kan også reverse sear på grill.
![]()
![]()
Du er et levende Google![]()
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.