• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Går det rutefly over Sydpolen?

ENTO

ScanFlyer Silver
Går det rutefly over Sydpolen?

Vi vet det går komersiell rutetrafikk over og rundt Nordpolen, men er det slike ruter over Sydpolen ??
 
Re: Går det rutefly over Sydpolen?

For å få til det må det være bypar av en viss størrelse på forskjellig side av den sørlige halvkule, og snakker vi stort sette om landene Argentina, Brasil, Sør-Afrika, Australia og New Zealand. Det nærmeste Sydpolen jeg vet om flyr direkte er Aerolineas Argentinas med A340 mellom Sydney, Australia og Buenos Aires, Argentina, men da kommer en ikke mer ned enn 69° sør før det bærer nordover igjen. Da er man ikke over polkontinentet og det er fremdeles 2200 km igjen til polpunktet på det nærmeste.

Hadde derimot Aerolineas Argentinas flydd direkte til Perth, så hadde en nådd ned til 85° sør - som tilsvarer 450 km fra sørpolen på det nærmeste.
 
Re: Går det rutefly over Sydpolen?

Naa boer en vel ogsaa ta hoeyde for vinder of luftstroemmer som sikkert kan medfoere at enkelte flyvninger kommer vesentlig naermere sydpolen. I loepet av de aarene jeg pendlet med SK937 / 938 til fra Seattle opplevde jeg aa krysse soer for Groenland og nord for Groenland. Aerolineas floey tidligere med teknisk mellom landing langt syd I Argentina, noe som ogsaa la ruten naermere Sydpolen. Dette var mens AR floey 707 og senere 747-200 som ikke hadde nok rekkevidde fra Buenos Aires. SAS var ogsaa navigasjons teknisk involvert I aa aapne AR's "Pol flighter "
 
Back
Top