• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

NRK1 i kveld: Iron Maiden og 757

TCAS

ScanFlyer Crusty
Kl 00:15 i natt, episode 1 av 2: Britisk-kanadisk dokumentar. Fest setebeltet og fly med gruppa Iron Maiden i deres egen private Boeing 757 som ble benyttet til verdensturneen i fjor. Det ble 23 utsolgte konserter på fem kontinenter i løpet av 45 dager. Vokalist og pilot Bruce Dickinson på flight 666 ønsker oss velkommen om bord og lover full tilgang til «all areas". Det vil si adgang til spektakulære live-opptredener underveis, glade pub-besøk og fan-ekstase - fra Mumbai til Sydney, Tokyo til Los Angeles og Bogotá til Sao Paulo.
 
DVD-en står i hylla, mest pga musikken.. Men det er en stilig ting de har fått til med 757-en på turne.. Er en Astraeus maskin, er det ikke? Vokalist Bruce Dickinson har vel i perioder flydd som trafikkflyger for dem.
 
Han flyr for dem når han ikke er på turne, ja ...

757'en måtte imidlertid males om da den også ble brukt i regulær trafikk og det var problemer med handlingen ved en del afrikanske flyplasser ...
 
Penger er nok de guttas minste problem, men de solgte jo seter til fansen så de fikk jo dekket inn ihvertfall en del av utgiftene.
 
Skulle tro et band som Iron Maiden har nok penger til at det tyter ut øra på dem, og om herr Dickinson flyr fly til vanlig så er vel ikke økonomien det disse gutta sliter mest med :colgate:

Forøvrig gir jeg dere herved bevis på at pilotuniformer er en form for magi.

Hot:
heavymetal.jpg


Not:
iron.jpg


:lol:
 
Mer fly på NRK1 ikveld, denne gangen er det Howard Hughes som står for tur i The Aviator kl 2315.
 
Huff jeg som hadde tenkt å legge meg tidlig idag, glemte jo at episode 2 kom idag... ja ja får bare holde seg våken da!
 
Back
Top